Ambtswissel Rotary Club Gent luidt '100 jaar service and friendship' in, in tropische verbondenheid

jeudi 25 juin 2026

Op donderdag 25 juni 2026 vond in Kasteel Coninxdonck onze ambtswissel plaats, in het teken van de start van ons 100ste clubjaar. De uitzonderlijke hitte én de tropische, vriendschappelijke sfeer gaven het evenement een bijzonder karakter.
De outfits waren afgestemd op het warme weer en overal waren blije gezichten te zien die samen deze feestelijke start van het jubileumjaar kwamen vieren.

Tijdens het aperitief in de tuin van Kasteel Coninxdonck trad protocolchef Johan voor het eerst op. Dominique Delbeke, uittredend voorzitter, nam het woord om iedereen welkom te heten.

Hij deelde mee dat het voorzien was dat Gaston Van San, het lid met 50 jaar ervaring, normaal het woord had moeten nemen, maar dat hij door de tropische temperaturen niet aanwezig kon zijn. Dominique stelde voor om Gaston luid toe te juichen. Er werden filmpjes en foto’s gemaakt, en via WhatsApp doorgestuurd, zodat Gaston toch een beetje kon zijn.

Vervolgens reikte Dominique drie PHF-onderscheidingen uit. Karine Melikystan werd onderscheiden voor haar uitzonderlijke inzet voor vzw Mariam, Kanji Vandersmissen voor de schwung die hij in de commissie Camaraderie bracht en Sylvie Dubrulle voor haar bijdrage als communicatieverantwoordelijke. Een grote eer waarvoor elk van hen trots en dankbaar was.
Monique Jacobus, voorzitster van de commissie Jeugd, overhandigde Jacques Eichperger een kleurrijke pin als blijk van waardering voor zijn steun aan de commissie.

Na het aperitief nam iedereen plaats aan de feestelijk gedekte tafels. Elke tafel droeg de naam van een bekende persoon die in 1926 werd geboren, het oprichtingsjaar van de club: Queen Elizabeth II, Lucien Buysse, winnaar van de Tour de France in 1926, John Logie Baird, pionier van de televisie, Robert Goddard, grondlegger van de moderne rakettechnologie, Andreas Stihl, uitvinder van de draagbare kettingzaag, en Gertrude Ederle, de eerste vrouw die in recordtijd het Kanaal overzwom, in een revolutionair tweedelig badpak.

Johan zorgde opnieuw voor een passend citaat, ditmaal van Obama: “Een verandering vindt plaats omdat gewone mensen buitengewone dingen doen”.
De verschillende onderdelen van de machtsoverdracht zetten de traditie van Rotary Club Gent verder.

Dominique blikte terug op een bijzonder actief voorzittersjaar, waarin de club samen belangrijke beslissingen nam, tal van succesvolle activiteiten organiseerde en haar maatschappelijke engagement verder versterkte. Hij bedankte alle commissievoorzitters en leden voor hun inzet en benadrukte dat Rotary Club Gent, onder het motto United for Good, een mooi bedrag inzamelde voor het goede doel. Tot slot sprak hij zijn trots en dankbaarheid uit voor de vriendschap, het engagement en de gezamenlijke verwezenlijkingen van de club tijdens het voorbije jaar.

Na het voorgerecht bracht Philippe Carchon, past-voorzitter, de laudatio voor Dominique. Hij schetste hoe hij met zijn sportieve, kordate en verbindende aanpak een succesvol voorzittersjaar had neergezet en overhandigde de past-presidentpin.

Net voor het dessert brak het symbolische moment van de avond aan: de overhandiging van het voorzitterslint. Henri de Hemptinne ontving met trots een 100 jaar oud voorzitterslint, waarvan de naamplaatjes de rijke geschiedenis van de club vertellen. Hij gaf zijn allereerste toespraak als voorzitter van een bijzonder jubileumjaar, waarin tal van activiteiten op het programma staan. Hij gaf aan dat het voor hem een grote eer was om opnieuw voorzitter te zijn en herinnerde aan zijn eerste voorzitterschap tijdens de coronaperiode waarin de club ondanks alles verbonden bleef. Hij benadrukte dat Rotary Gent een rijke geschiedenis heeft. Voor het 100-jarig jubileum riep hij iedereen op om samen iets ambitieus neer te zetten: een groot feest, meer maatschappelijke impact en extra inspanningen om nieuwe leden aan te trekken voor de toekomst.

Na het plechtige gedeelte overhandigden Dominique en Henri elk een prachtige bloemenruiker aan hun respectieve first ladies, als dank voor hun blijvende steun.

De avond verliep verder, in de geest van “Service and friendship”, twee kernwaarden die door ieder lid van Rotary Club Gent al 100 jaar met trots worden uitgedragen.

Dominique Delbeke gaf het voorzitterslint door aan Henri de Hemptinne.


Images supplémentaires


Documents joints